Jesteś tutaj:   StartZLOTDziałalność ZLOTSzkolenie dla branży turystycznej "Atrakcje Turystyczne Mazur Zachodnich" - 02 kwietnia 2009r.
Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna w Ostródzie we współpracy z Zachodniomazurskim Stowarzyszeniem Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek zorganizowała dniu 2 kwietnia br. szkolenie "Atrakcje turystyczne Mazur Zachodnich (część południowa) - historia i teraźniejszość"

Szkolenie rozpoczęło się w dniu 2 kwietnia 2009r. o godz. 9:00 w Starostwie Powiatowym w Ostródzie, przy ul. Grunwaldzkiej 19a, wystąpieniem Pana Henryka Kropidłowskiego. Kierownik Biura Promocji Starostwa Powiatowego przedstawił uczestnikom szkolenia plany na najbliższe lata związane z promocją naszego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem Obszaru Kanału Elbląskiego. Następnie lokalni przewodnicy poprowadzili krótki wykład na temat ciekawostek związanych historią i geografią atrakcji turystycznych Mazur Zachodnich.

Po części merytorycznej uczestnicy zaczęli zwiedzanie Mazur Zachodnich. Pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Grupa rozpoczęła wycieczkę od zobaczenia zabytkowego Kościółka w Rożentalu, następnie zabytków Lubawy, Sanktuarium w Lipach, ścieżki dydaktycznej w Napromku, Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich wraz z najwyższym wzniesieniem Warmii i Mazur - Górą Dylewską - 312 m n.p.m. oraz Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.
Po pełnym wrażeń dniu zwiedzania uczestników szkolenia ugościła Restauracja z Zielonym Piecem w Olsztynku.

Na koniec - w Ostatnim Zajeździe Austeria w Rychnowie - przy kawie i ciastku - w dobrej atmosferze uczestnicy wzięli udział w konkursie "Co przedstawia zdjęcie?". Rywalizacja odbywała się przy dużej porcji śmiechu. Najlepsi zostali nagrodzeni informatorami i gadżetami dotyczącymi regionu Mazur Zachodnich.

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information