Jesteś tutaj:   StartZLOTDziałalność ZLOTTargi turystyczne Tour Salon w Poznaniu - 24-27 października 2007r.
W dniach 24 - 27 października 2007r. Stowarzyszenie ZLOT brało udział w XVIII ogólnopolskich targach turystycznych Tour Salon Poznań 2007'. W tym roku wspólnie z Warmińsko - Mazurską Regionalną Organizacją Turystyczną z Olsztyna, której ZLOT jest członkiem, powierzchnia Warmii i Mazur - tegorocznego regionu partnerskiego dla targów, wyniosła 85 m kw.
Walory i oferta turystyczna Mazur Zachodnich prezentowane były na stoisku firmowanym przez Zachodniomazurską Lokalną Organizację Turystyczną (ZLOT). Wśród ofert turystycznych największym zainteresowaniem cieszył się folder Mazury Zachodnie, a także mapy Mazur Zachodnich, jak również reklamy poszczególnych obiektów zrzeszonych w naszej organizacji.

Nasza ekspozycja była częścią regionalnego stoiska "Warmia i Mazury", którego organizatorem była Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna (W-MROT). Region Warmia i Mazury był w tym roku jednym z głównych partnerów i gospodarzy targów, stąd targi wzbogacono specjalną konferencją prasową pn. "Warmia i Mazury - kraina, nie tylko miodem i mlekiem płynąca", która odbyła się pierwszego dnia targów. Podczas konferencji została przedstawiona prezentacja multimedialna "Jeden z siedmiu cudów Polski wśród skarbów Mazur Zachodnich". Przedmiotem prezentacji było wyeksponowanie głównych produktów turystycznych Mazur Zachodnich, a wśród nich szczególnie Kanału Ostródzko-Elbląskiego. Jednym z gospodarzy konferencji był Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk, który - reprezentując samorząd Powiatu Ostródzkiego - charakteryzował jego atuty turystyczne i odpowiadał na pytania dziennikarzy. W targach TOUR SALON wzięło udział wielu kluczowych przedstawicieli branży turystycznej z Polski i całego świata. Drugiego dnia odbyły się pokazy walk rycerskich Drużyny Komutrii Ostródzkiej. Pokaz stał się atrakcją dla innych wystawców i gości targowych. Dzięki różnorodności ofert wystawcy mieli możliwość nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, zaprezentowania swoich ofert oraz wyeksponowania nowinek rynku turystycznego.

W tegorocznych targach udział wzięło 788 wystawców, z czego prawie 200 z zagranicy, reprezentujących 38 krajów świata. Tegoroczne targi odwiedziło ponad 20.000 osób.

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information