Jesteś tutaj:   StartAktualnościTajemnice Ciesiołki - jak dawniej budowano - 22 lipca 2018 r.

alt22 lipca w godz. 1100 - 1600 w skansenie w Olsztynku odbędzie się kolejna edycja imprezy edukacyjnej „Tajemnice ciesiołki - jak dawniej budowano”.


Pracownicy muzeum w Olsztynku opowiedzą o tradycyjnym budownictwie wiejskim na Warmii, Mazurach i Powiślu. Omówią historię i specyfikę budowy drewnianych chałup. Pokażą przykłady rozwiązań konstrukcyjnych i ich zastosowanie. Zwiedzający będzie mógł złożyć zrąb chałupy w tradycyjnych technikach ciesielskich, a także na przykładzie modelu chałupy poznać schemat budowy więźby dachowej. Będzie można samemu spróbować pokryć model dachu trzciną i obrzucić fragment drewnianej ściany gliną. Muzealny konserwator opowie o szkodnikach drewna i pokaże efekty prac konserwatorskich. Zaprezentowany zostanie tradycyjny sprzęt związany z ciesielstwem, stolarstwem i snycerką. Odbędą się pokazy pracy dekarza, cieśli, snycerza i kowala.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Dzieci będą mogły pobawić się na drewnianym placu zabaw, poukładać architektoniczne puzzle, drewniane klocki. Dodatkowym urozmaiceniem podczas imprezy będą „Warsztaty muzyczne na dawnych instrumentach”.


Wstęp wolny.

Więcej szczegółów na: http://muzeumolsztynek.com.pl/pl/aktualnosci/news/tajemnice-ciesiolki-czyli-jak-dawniej-budowano-1.html 

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information