Jesteś tutaj:   StartAktualnościSpotkanie z Ewą Głowacką "Szlak Św. Jakuba - pieszo po Hiszpanii" - 09 lutego 2018 r.

altFundacja Idź Dalej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Ostródzie serdecznie zapraszają na opowieść Ewy Głowackiej o wędrówce do Santiago de Compostela: „Szlak św. Jakuba – pieszo po Hiszpanii”. Spotkanie to odbędzie się w piątek 09 lutego 2018 r. o godz. 1800 w MBP na Zamku. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.Przypomnijmy,że z inicjatywy Stowarzyszenia ZLOT został oznakowany szlak pielgrzymkowy Świętego Jakuba. Od kilku lat do Centrum Informacji Turystycznej*** w Ostródzie trafiało wielu pielgrzymów z zagranicy podróżujących do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Nowy przebieg szlaku wykorzystywany jest także przez turystów z Iławy chcących bezpiecznie odwiedzić Ostródę rowerem.

"Ostróda leży na Camino Polaco, jest kolejnym przystankiem dla pielgrzymów wędrujących na odcinku Olsztyn - Gietrzwałd - Stare Jabłonki - Ostróda - Iława. Od średniowiecza położona jest u zbiegu szlaków handlowo-komunikacyjnych. W średniowieczu również istniał tu szpital pod wezwaniem Świętego Ducha, a to właśnie szpitale pod tym wezwaniem stanowiły najczęściej schroniska dla dawnych pielgrzymów.”

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information