Jesteś tutaj:   StartAktualnościWystawa "Fizjonomia milczenia" - 16 listopada 2017 r.

altMuzeum w Ostródzie serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy czasowej "Fizjonomia milczenia" artysty z Tajwanu - Liao Ci Fu, która odbędzie się 16 listopada 2017 r. o godz. 1700.
O artyście: Liao Ci Fu urodził się 73 lata temu w mieście Nantou na Tajwanie. W 1968 roku rozpoczął studia malarskie u jednego z najwybitniejszych artystów Tajwanu, profesora Huang Jei Bi. W 1996 otworzył własną szkołę w Shilin w Tajpej. W 2007 został nauczycielem w Narodowym Centrum Sztuki w Tajpej. Od 1967 roku był zwycięzcą licznych konkursów malarskich oraz uczestnikiem wystaw zbiorowych i indywidualnych.

Obrazy Liao Ci Fu z pewnością wpisują się w kanon sztuki, w której na pierwszy plan wysuwa się natura. Artysta jest doskonałym, współczesnym obserwatorem ,absolutu, wieczności i piękna.

Na ekspozycję w ostródzkim muzeum składa się kilkadziesiąt obrazów artysty Liao mających formę zwojów, malowanych przede wszystkim tuszem. Wystawa niewątpliwie jest okazją do wzbogacenia i pogłębienia spojrzenia na naturę oczyma kultury azjatyckiej.

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information