Jesteś tutaj:   StartAtrakcje regionuIława

altOdwiedzając Mazury Zachodnie, nie sposób pominąć Iławy, drugiego co do wielkości miasta w tym rejonie. Dzięki swojemu wspaniałemu położeniu nad Jeziorakiem - najdłuższym i szóstym pod względem powierzchni jeziorem Polski - Iława zyskała miano stolicy wodniaków.
Dobrze rozwinięta baza noclegowa sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla miłośników żeglowania, pływania kajakiem i uprawiania wszelkich sportów wodnych. Rynnowy Jeziorak obfituje w urokliwe zatoczki i wyspy - po jeziorze jest ich rozsianych aż 16, wśród nich Wielka Żuława - największa śródlądowa wyspa w Polsce. Można na niej znaleźć relikty staropruskiego grodu. W mieście warte uwagi są stylowe kamienice i pałacyki, piękny neobarokowy ratusz i gotycki kościół Przemienienia Pańskiego, który stoi tuż nad jeziorem, na najwyższym wzniesieniu miasta. Niegdyś znajdował się w obrębie murów obronnych, pełniąc funkcję bastionu. Ma dokładnie tyle lat, ile Iława.

Iławska promenada nadbrzeżna zaprasza do spacerów. Nie brakuje tu kafejek i restauracji. Koniecznie trzeba zobaczyć to miejsce nocą, kiedy w wodach Jezioraka odbijają się światła latarni. W sezonie letnim, podczas odbywającego się w Iławie festiwalu Złota Tarka Old Jazz Meeting, doznaniom wizualnym towarzyszą jazzowe standardy, a przez cały letni sezon żeglarskie szanty.

gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1

www.it-ilawa.pl

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information