Jesteś tutaj:   StartAtrakcje regionuOlsztynek

altTo bardzo urokliwe, prężnie rozwijające się miasteczko przy trasie E-7. Odnawiane są kamieniczki i domy, a zamek krzyżacki przy rynku jest dzisiaj zapewne piękniejszy niż za czasów swej świetności, kiedy to gościł wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego Winricha von Kniprode. Z okresu średniowiecza zachowały się także duże fragmenty obwarowań miejskich.

Nieopodal mieści się malutki lokal z pysznymi goframi. Po słodkim co nieco warto wyruszyć w stronę kościoła, przemierzając rynek i urokliwą uliczkę. Tuż za kościołem znajduje się dom Mrongowiusza - filozofa, tłumacza i obrońcy polskości w zaborze
altNajwiększą jednak atrakcją Olsztynka jest Muzeum Budownictwa Ludowego. Na jego 60-hektarowym terenie są rozsiane unikatowe zabudowania z różnych zakątków Prus Wschodnich, Wschodnich oryginalnym wyposażeniem wnętrz. To niemal stuletnie muzeum jest doskonałym miejscem na spędzenie przyjemnego popołudnia. W weekendy ściągają tu rodzinne wycieczki i ... pary zakochanych. Oberża przy wejściu serwuje dobre jedzenie, my jednak gorąco polecamy piknik pod wiatrakiem na jednej z malowniczych polan w obrębie skansenu. Z pewnością nie powinno na nim zabraknąć Kubusia - napoju, który właśnie tutaj jest produkowany z pysznej, soczystej mazurskiej marchwi.

www.muzeumolsztynek.com.pl
www.olsztynek.pl

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information