Jesteś tutaj:   StartAtrakcje regionuPark Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich

altGóry na Mazurach? Ależ tak! Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich turyści nazywają mazurskimi Bieszczadami. Góra Dylewska - najwyższy punkt parku, 312 m n.p.m. - wznosi się w Wysokiej Wsi. Na jej szczycie znajduje się wieża widokowa i początek ścieżki edukacyjnej, prowadzącej do Rezerwatu Jeziora Francuskiego.

To zaklęte miejsce owiane jest mroczną legendą. Stacjonujący tutaj napoleońscy żołnierze zamierzali porwać piękne dziewczęta z sąsiedniej wioski. Dowiedziawszy się o tych zamiarach, mężczyźni zamieszkujący ową wieś zapędzili żołnierzy na jezioro, które pokrywał lód. Ten pękł z hukiem, a złoczyńcy zapadli się na zawsze. Od tamtej pory jezioro jest nazywane Francuskim.
altPrzemierzając wąwozy, wzgórza i doliny odkryjemy ruiny domów i podziemne piwniczki. Zachowując się cicho i bacznie obserwując otoczenie, zobaczymy muflony. Te sprowadzone niegdyś z Korsyki i Sardynii dzikie owce o skręconych rogach dobrze zaaklimatyzowały się na Mazurach.
Wzgórza Dylewskie bajkowo wyglądają zimą, która ze względu na mikroklimat trwa dłużej niż w innych miejscach Mazur Zachodnich. Miłośnicy nart biegowych znajdą tu doskonałe warunki - tak klimatyczne, jak i terenowe. Powinni też wziąć udział w organizowanym od 2006 roku Biegów Sasinów. W Wysokiej Wsi znajduje się ekskluzywny Hotel Dr Irena Eris z centrum SPA.

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information