Jesteś tutaj:   StartAtrakcje regionuStare Jabłonki

Duża wieś letniskowa z bogatą bazą noclegową położona nad jeziorem Szeląg Mały.

alt


altNie wszyscy jednak wiedzą, że dobrze prosperujący dzisiaj Hotel Anders był niegdyś ekskluzywną willą myśliwską Richarda Andersa, nazywanego wschodniopruskim królem drewna. Posiadał on tartaki i lasy, zasłynął jako przedsiębiorca. Nic więc dziwnego, że hotel w Starych Jabłonkach przyjął nazwę od nazwiska jego dawnych właścicieli.

altStare Jabłonki prężnie się rozwijają, wykorzystując walory położenia nad jeziorami Szeląg Wielki i Szeląg Mały. Warto pokonać je łódką, jachtem lub kajakiem, podziwiając piękne widoki. Oba jeziora łączy kanał, płynący przez tunel pod ogromnym nasypem kolejowym (usypanym przez jeńców wojennych). Droga biegnąca nad kanałem jest fragmentem dawnej trasy Paryż - Petersburg.
http://www.hotelanders.pl

W roku 2014 w Starych Jabłonkach powstała nowa atrakcja dla turystów Skansen Fortyfikacji, w skład którego wchodzą schron bojowy i pięć schronów biernych z czasów II wojny światowej. Można w nim zwiedzać pięć pomieszczeń schronu bojowego z 1938 roku, wyposażone repliki broni, eksponaty z czasów wojny i inne militaria a także posłuchać ciekawej gawędy przewodników Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Osobną atrakcją jest strzelnica pneumatyczna. Turyści mogą skorzystać z oprowadzania po szlakach do schronów biernych ulokowanych w leśnych ostępach Nadleśnictwa Stare Jabłonki. Obiekt można zwiedzać w każdą sobotę od maja do września. Skansen powstał dzięki zaangażowaniu członków Koła nr 5 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego z Ostródy.

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information