Jesteś tutaj:   StartAtrakcje regionuNidzica

altOkolice miasta zwanego „Bramą na Warmię i Mazury”, to mało spotykany w skali europejskiej pagórkowaty krajobraz, pokryty licznymi jeziorami oraz lasami obfitującymi w jagody, grzyby i dziką zwierzynę. W pobliżu Nidzicy znajduje się rezerwat krajobrazowo-geomorfologiczny z malowniczymi źródłami rzeki Łyny, wiekowymi drzewami, kilkusetmetrowymi urwiskami i wieloma głazami. Osobliwością jest „Kamień Tatarski” – jeden z największych głazów narzutowych na Mazurach pozostawionych przez ustępujący lodowiec.

 

altRozległe jeziora o malowniczo rozwiniętej linii brzegowej zachęcają do korzystania z ich pierwotnego piękna. Liczne miejsca – zostały objęte ochroną rezerwatową, można tu spotkać unikalne siedliska orła bielika, bobrów i żółwi błotnych.

altW tę wspaniałą przyrodę wtopione są zabytki historyczne. Historia Nidzicy sięga XIV wieku. Wybudowany wówczas zamek był siedzibą administracji krzyżackiej. Jest to największy na Mazurach pokrzyżacki zamek o charakterze rezydencjalno-obronnym. Budowla ta składa się z zamku głównego i podzamcza.  Przestronny dziedziniec otoczony czterema skrzydłami flankują od wschodu dwie wyniosłe wieże. Najbardziej reprezentacyjne pierwsze piętro z kaplicą i refektarzem oprócz oryginalnych sklepień gwieździstych posiada gotyckie malowidła ścienne. Z zamku mieści się: Nidzicki Ośrodek Kultury, biblioteka miejska, Muzeum Ziemi Nidzickiej, pracownia rzeźby, galeria malarstwa, restauracja i hotel. W nowoczesnej sali konferencyjno-wystawniczej organizowane są koncerty, konferencje, wernisaże, bankiety i bale.

Źródło zdjęć: www.nidzica.plwww.nidzica.pl
www.zamkipolskie.com/nidzica/nidzica

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information