Jesteś tutaj:   StartAtrakcje regionuSanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie

alt

Gietrzwałd stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej. Przejął pielgrzymów po zamkniętym w 1875 roku klasztorze w Łąkach Bratiańskich koło Nowego Miasta nad Drwęca, gdzie znajdowała się łaskami słynąca, koronowana w 1752 roku figura Matki Bożej.

altSanktuarium Maryjne usytuowane jest na pograniczu Warmii i Mazur w odległości 18 km od Olsztyna i 200 km na północ od Warszawy. Bazylika i cały zespół zabudowań sakralnych wznosi się na tle malowniczej panoramy wsi, łąk i pól. Sanktuarium otacza las, w sercu którego znajduje się piękne jezioro. Krajobraz typowy dla tej części Warmii i Mazur to morenowe wzgórza, przecięte wąwozami dorzecza Pasłęki i Giłwy. Gietrzwałd to wymarzone miejsce, które zaprasza każdego, aby zatrzymał się tu i odpoczął w duchowej atmosferze. Miejsce to dostarczy Wam autentycznego doświadczenia spotkania się z Maryją, która w czasie objawień gorąco zachęcała do modlitwy różańcowej, i która zapewniła wierny lud o swojej nieustannej obecności w tym miejscu słowami: "Nie smućcie się, bo ja zawsze będę przy was". Zatrzymajcie się i odwiedźcie to miejsce objawień Matki Bożej na polskiej ziemi.

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information