You are here:   Start

alt16 września w Warszawie podczas rozstrzygnięcia pierwszej edycji projektu "Polskie Marki Turystyczne" organizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną subregion MAZURY ZACHODNIE jako jedyny w województwie warmińsko-mazurskim otrzymał tytuł Polska Marka Turystyczna - kandydat.

Główny tytuł otrzymały Bieszczady, Kraina Lessowych Wąwozów (okolice Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, Puław), Śląsk Cieszyński, a także miasta Lublin i Toruń.
Oprócz tego wybrano sześć lokalizacji, które zdaniem organizatorów, czyli MSiT oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, zasługują na miano "kandydatów" do markowego grona. Wyróżnienia otrzymała Jura Krakowsko - Częstochowska, Mazury Zachodnie, Puszcza Białowieska, Szlak wokół Tatr (m.in. trasa rowerowa na pograniczu polsko - słowackim), Ziemia Świętego Krzyża (w Górach Świętokrzyskich) a także miasto Zamość.
Jak zaznaczyli organizatorzy, laureaci i kandydaci zostali wybrani spośród 117 przysłanych zgłoszeń. Wszyscy, w szczególności kandydaci do tytułu "Polska Marka Turystyczna" otrzymają dostęp do zapewnionego przez MSiT wsparcia w postaci szkoleń, doradztwa eksperckiego, organizacji audytów, wizyt studyjnych czy badań dotyczących destynacji turystycznych.
Jak wskazał szef resortu, "w 2018 roku Polacy odbyli o 19 proc. podróży więcej niż w 2015 roku, a liczba turystów z zagranicy wzrosła o 17 proc. Dodał, że aby ten trend utrzymać, należy wzmocnić współpracę w zakresie turystyki na poziomie lokalnym. "I właśnie m.in. po to powstał projekt "Polskie Marki Turystyczne" - podkreślił Bańka.
Jak powiedział na poniedziałkowej uroczystości prezes Polskiej Organizacji Turystyki Robert Andrzejczyk, w 2020 roku na promocje miejsc, które otrzymały tytuł "Polskiej Marki Turystycznej" a także kandydatów wyasygnowano milion złotych. "A to dopiero początek" - zaznaczył.

alt

Źródło: http://www.propertynews.pl/ oraz https://www.pot.gov.pl/pl/nowosci/polecane/polskie-marki-turystyczne-wybrane

klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information