You are here:   Start

alt

IX Grunwaldzki Turniej Rycerski „Jesień Średniowiecza” odbędzie się 21 września 2019 roku tradycyjnie na Polach Grunwaldu. Początek zmagań rozpoczyna się o godz. 10.30.
Jest to ostatnia tegoroczna odsłona cyklu Rycerskiej Ligi Turniejowej Grunwaldzkiej Akademii Miecza. Wcześniej – już od lutego – rycerze ścierali się sześć razy: w Nidzicy (dwukrotnie), Wopławkach, Kętrzynie, Działdowie i w Szczytnie. Na Polach Grunwaldu ich zmagania znajdą swój finał. Rywalizację rozpocznie turniej łuczniczy.
Potem rycerze powalczą jeden na jednego uzbrojeni w miecze i tarcze (godz. 11.00), a na koniec staną do boju grupowego (tzw. bohurtu), w którym zmierzą się trzyosobowe drużyny (godz. 12.30). Na godz. 13.30 zaplanowano zakończenie starć finałowego turnieju i całej Ligi oraz wręczenie nagród najlepszym zawodnikom.
Nim na dobre ucichnie szczęk oręża pierwszego turnieju, rozpocznie się drugi. A będzie to inauguracyjna odsłona tegorocznej edycji Polskiej Ligi Walk Rycerskich, stanowiąca Eliminacje do Rycerskiej Kadry Polski. Tym razem zbrojni będą potykać się grupowo pięciu na pięciu (godz. 14.00). Dzień pełen ostrej walki i mocno buzujących emocji – udzielających się zarówno zakutym w zbroje zawodnikom, jak i kibicom – zostanie zakończony o godz. 19.00

Program wydarzenia:
Rycerska Liga Turniejowa Grunwaldzkiej akademii Miecza
10:30 – Turniej łuczniczy
11:00 – Turniej bojowy 1/1 miecz i tarcza
12:30 – Walki bohurtowe 3/3
13:30 – Zakończenie Ligi, wręczenie nagród

Buhurt League Open
Polska Liga Walk Rycerskich
Eliminacje do Rycerskiej Kadry Polski
14:00 – Walki bohurtowe 5/5
19:00 – Zakończenie turnieju wręczenie medali

klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information