You are here:   Start

altRokrocznie, w okolicy 14 lipca na Pola Grunwaldu przybywają mieszkańcy Powiatu Ostródzkiego i turyści, aby zobaczyć inscenizację jednej z największych bitew średniowiecznych w Europie - Inscenizację Bitwy pod Grunwaldem. Tradycją są poprzedzające te wydarzenie - Dni Grunwaldu, które w tym roku trwają już od 10 lipca.




Program Dni Grunwaldu i bitwy*:

10 lipca - środa

1100 - I Grunwaldzki Turniej Łuczniczy "O Anatłek Podkomorzego" (Chorągiew Krakowska)
1200 - VI Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu”
1400 - Warsztaty chorału gregoriańskiego cz.I - Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza
1600 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – V Turniej Bojowy Seniorów 40+
1600 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – IV Turniej Bojowy Kobiet
1800 - VI Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz Grunwaldu”
2000 - IX Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball - „Grundial 2019”

11 lipca - czwartek

Warsztaty Gier Planszowych
0900 - Msza Święta – obóz Wielkiego Mistrza
1000 - 1300 - IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. I
1330 - 1600 - IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. II
1500 - Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. II - Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza
1600 - Bule (Pétanque) – Eliminacje (Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska)
1700 – 1900 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – „MELLE” - Bojowy Turniej Chorągwi (grupowe starcia rycerskie „na ostre” 12x12)
2000 – IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Finał
2100 - Akt Zawierzenia Bogurodzicy - Ruiny Kaplicy Pobitewnej

12 lipca - piątek

0900 – Msza Święta w języku Łacińskim w oprawie średniowiecznej – obóz Wielkiego Mistrza
0945 - Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. III - Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza (po mszy świętej)
1000 - IX Średniowieczne Mistrzostwa Polski W Szachach Klasycznych (sala kinowa Muzeum)
1000 - IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Eliminacje
1130 - IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Finał
1230 - "Grunwaldzkie Wici"
1400 - Turniej łuczniczy "EFENDI" – pole bitwy - (Chorągiew Mazowiecka ks. Janusza)
1400 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Turniej bojowy "Samoczwart” - Eliminacje na machinach bojowych
1500 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Turniej bojowy "Samoczwart” - Finał, walki 2vs2
1600 – 1900 - XV Grunwaldzkie Spotkania z folklorem - scena festynowa
1700 - Próba generalna XXII Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem
1800 - II Turniej Bardów - Benefis zespołu Roderyk - scena "U Rycerzy"
1900 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Bojowy Turniej Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich
1900 - Występ zespołu i wspólna zabawa z zespołami - scena festynowa

13 lipca - sobota

0830 - Officium parvum Conceptionis Immaculatae (Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w j. polskim) - obóz W. Mistrza
0900 - Msza De Divisione Apostolorum - Msza odprawiana w języku Łacińskim (wg. formularza z 1410r) – obóz Wielkiego Mistrza
0900 - V Grunwaldzki Turniej Puszkarzy (artyleryjski) - pole bitwy
0900 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - VII Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich
1100 - Polowa Msza Święta u harcerzy
1100 - Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)
1230 - Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym
1400 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy

1500 – XXII Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem - scenariusz i reżyseria Krzysztof Górecki

1600 - II Turniej Bardów - Benefis zespołu Roderyk - scena "U Rycerzy"
1600 - 1730 – Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej - scena festynowa
1730 - 2100 - Koncerty zespołów - scena festynowa
2100 - Wspólna zabawa z zespołami - scena festynowa
2230 - Fire Show -"Ogniem Grunwald Krzesany" - obóz Kuglarzy lub plac turniejowy
2300 - Pokaz sztucznych ogni - przy scenie festynowej

14 lipca - niedziela

0930 - Officium parvum Conceptionis Immaculatae (Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w j. polskim) - obóz Wielkiego Mistrza
1000 - Msza De Divisione Apostolorum - Msza odprawiana w języku Łacińskim (wg. formularza z 1410 r.) – obóz Wielkiego Mistrza

*Program może ulec zmianie.

Więcej na oficjalnej stronie:http://www.grunwald1410.pl/

klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information