You are here:   StartDziałalność ZLOTWojewódzkie Obchody Światowych Dni Turystyki

altW ostatni weekend września (28-29.09.2018 r.) w Ostródzie odbyły się wojewódzkie obchody Światowych Dni Turystyki, których organizatorami byli Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski.Celem tego święta jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.

Każdego roku wydarzeniu towarzyszy inne hasło, tegoroczne brzmiało: „Turystyka wobec cyfrowej transformacji".

Stowarzyszenie ZLOT było współorganizatorem wydarzenia. Wraz z Zachodniomazurskimi Przewodnikami zorganizowaliśmy grę miejską po Ostródzie, w której młodzież po otrzymaniu pakietów startowych musiała m.in. znaleźć miejsca, które były przedstawione na dawnych fotografiach z Ostródy i uwiecznić to zdjęciem.

Całe wydarzenie odbywało się w ostródzkim Zamku i na Placu 1000-lecia przy Informacji Turystycznej, która w tych dniach miała wydłużony czas pracy. W programie było m.in. jarmark rzemiosła i produktów regionalnych , koncert zespołu LOKA, prezentacja odbudowanego historycznego ratusza w Ostródzie, wystawa starych i nowych fotografii Kanału Elbląskiego, pokazy makiety kanałowej pochylni Oleśnica, edukacyjna gra spacerowa dla młodzieży, turystów i mieszkańców miasta.

alt
altaltaltalt

Gallery Area

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information