You are here:   StartDziałalność ZLOTRelacja z I Maratonu Mazur Zachodnich

altW sobotę 23 września 2017 r. odbył się I Maraton Mazur Zachodnich zorganizowany przez Zachodniomazurską Lokalną Organizację Turystyczną, który swój start miał w Amfiteatrze w Ostródzie,a metę w Agroturystyce "Zielony Zakątek" w Iławie. W wydarzeniu uczestniczyło 31 uczestników w tym Burmistrz Miasta Ostróda - Czesław Najmowicz.Ideą maratonu była integracja środowiska biegaczy, promocja regionu Mazur Zachodnich oraz spędzenie weekendu na sportowo.

Cała trasa maratonu wiodła najpiękniejszymi ścieżkami leśnymi, częściowo drogą utwardzoną oraz nadbrzeżem Jeziora Drwęckiego w Ostródzie i wokół Małego Jezioraka w Iławie.
Na trasie znajdowały się cztery punkty nawadniania, a dodatkowo do pomocy uczestników byli rowerzyści z wodą.
Wszyscy dotarli do mety przed upływem pięciu godzin, gdzie czekały na każdego medale pamiątkowe i posiłek regeneracyjny.

Jako pierwszy dobiegł Rafał Kot - ultramaratończyk ze Szczytna z czasem 185 minut, zaraz za nim w odstępie kilkudziesięciu minut wbiegł Przemysław Kotlenga z Iławy z czasem 193 minut, a trzecie miejsce zajął Rafał Korwiel z Ostródy również z czasem 193 minut.

Wyniki można zobaczyć na stronie: https://superczas.pl/mazuryzachodnie/wyniki#main


alt

altaltaltaltaltaltaltalt

Gallery Area

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information