Вы здесь   Cтартдеятельность ZLOTMazury Zachodnie w Gazecie Wyborczej
W dniu 22 sierpnia br. w Gazecie Wyborczej, na łamach dodatku regionalnego - Olsztyn, ukazał się artykuł o Mazurach Zachodnich.
"NA ZACHÓD OD MAZUR TEŻ JEST PIĘKNIE"

"Inaczej brzmi, gdy zachęca się do przyjazdu na Mazury Zachodnie niż do Ostródy czy Iławy - mówi Henryk Orfinger, prezes Zachodniomazurskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej."

Do niedawna mało kto słyszał o Mazurach Zachodnich, teraz miasta, które leżą w tej części regionu, zaczęły intensywną promocję. Kiedy kilka lat temu Henryk Orfinger przyjechał pod Ostródę budować hotel, idea promowania tej części województwa jako Mazur Zachodnich już istniała. Tyle że nikt z niej nie korzystał. - Nie można promować całych Mazur w ten sam sposób - mówi Hernyk Orfinger. - U nas nie ma tylu jezior co na wschodzie, za to są wspaniałe wzgórza, szlaki rowerowe i piesze, świetne miejsca na spływy kajakowe. Trudniej zachęcić turystę do przyjazdu do jednego miasta niż na Mazury Zachodnie, gdzie jest ciekawa oferta turystyczna. Dlatego postanowiliśmy działać wspólnie.

W zeszłym roku powstała Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna, która zajęła się promocją Mazur Zachodnich. Efekty już są zauważalne, choć wykreowanie nowej marki to proces na lata. Nazwę widać na gadżetach reklamowych, m.in. na torbach rozdawanych podczas Festiwalu Reggae w Ostródzie, na banerach w mieście czy folderach. - Żeby stała się znana w całej Polsce, trzeba jednak się promować w całej Polsce, a nie tylko wśród swoich albo tych, co już do nas przyjechali - przekonuje Henryk Orfinger. - DLatego wydaliśmy trzy mapy: zabytków, tras rowerowych i pieszych oraz szlaków wodnych Mazur Zachodnich, które są sprzedawane w różnych punktach na terenie kraju. Nazwa Mazury Zachodnie już zaczyna funkcjonować.

Co sądzą o nowej nazwie ludzie z branży turystycznej?

Elżbieta Zawadzka, dyrektor wojewódzkiego centrum informacji turystycznej Regionalnej Organizacji Turystycznej: - Z marketingowego punktu widzenia to bardzo dobry pomysł. Hasło Mazury jest bardzo nośne, a dzięki dodatkowi "zachodnie" nie kojarzy się z Wielkimi Jeziorami. Po folder o Mazurach turyści dużo chętniej sięgają niż po taki o Ostródzie czy Iławie.

Marian Jurak, szef olsztyńskiego PTTK: -Mazury Zachodnie? Takiej krainy nie ma, to po prostu część Pojezierza Iławskiego. Jednak choć ze względów historycznych czy geograficznych ta nazwa nie do końca jest poprawna, jako przewodnik nie mam nic przeciwko temu. To dobre sformułowanie promocyjne.

Źródło: www.olsztyn.gazeta.pl

e-max.it: your social media marketing partner

Погода в регионе

реклама

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player

Развлечения

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information