Вы здесь   Cтартдеятельность ZLOTZLOT - Organizacją Pożytku Publicznego
Uprzejmie informujemy, iż decyzją Sądu Rejonowego w Olsztynie z dnia 12 kwietnia 2007r. Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna została wpisana do rejestru organizacji pożytku publicznego.

Szanowni Państwo!

Koleżanki i Koledzy!

Moi Drodzy!


W styczniu br.  minął rok od dnia, w którym podjąłem się włączyć aktywnie w promowanie Mazur Zachodnich i zostałem zaakceptowany przez miejscową społeczność jako Prezes Zachodniomazurskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w Ostródzie.

Decyzja nie była prosta, i na pierwszą propozycję grona założycieli ZLOT-u odpowiedziałem – nie. Nie znałem tego regionu ani jako miejsca dla turysty, ani jako miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej. Nie wiedziałem czego mogę oczekiwać od samorządów a Hotel SPA Dr Irena Eris był jeszcze w budowie. Wystarczyło jednak ponowienie propozycji abym uznał, że jest ona warta poważniejszego zastanowienia i długo się już nie zastanawiałem, z duszą na ramieniu czekałem tylko na decyzję Zebrania Ogólnego Członków, które miało zatwierdzić moją kandydaturę. Po prostu uznałem, że naprawdę jest szansa na zrobienie czegoś o czym marzy wiele osób, zrealizowanie idei, którą czułem i tylko pozostało ją nazwać. Uważam, że teraz po roku mogę powiedzieć o tym głośno, ta idea to – Mała Toskania.

Czym charakteryzuje się Toskania - pięknymi krajobrazami, dobrą bazą agroturystyczną, świetnym jedzeniem. Kto 20 lat temu znał Toskanię?, chyba tylko jej mieszkańcy i dzięki wspólnej pracy władz i mieszkańców została ona wypromowana jako raj na ziemi.

Co powinniśmy robić aby za 10 lat uznać, że cel został zrealizowany? Musimy zadbać o 3 kierunki:

1 krajobraz
2 architektura (stara i nowa)
3 odpowiednia baza noclegowa i gastronomiczna

Nie jest to moment, w którym chciałbym omawiać ten temat szerzej, przyjdzie na to czas później. Wiadomo jednak, że dla realizacji każdej idei potrzebne jest spełnienie dwóch warunków, pierwszy to właściwi, zaangażowani ludzie a drugi, prozaiczny to pieniądze. Ludzie są i angażują się coraz bardziej w przedsięwzięcia mające na celu promowanie Mazur Zachodnich, pieniądze też są, ale jest ich ciągle mało. Środki finansowe pozyskujemy ze składek członków oraz działalności gospodarczej (Centrum Informacji Turystycznej, wydawnictwa). Teraz doszła jeszcze jedna możliwość, wpłata 1% podatku, odprowadzanego dotychczas do Urzędu Skarbowego (PIT), którą można przekazać na organizację pożytku publicznego, jaką jest ZLOT zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Olsztynie z dnia 12 kwietnia 2007r.

Wpłat można dokonywać na konto ZLOT:

Bank PKO BP S.A. o/Ostróda

81 1020 3613 0000 6102 0042 6049


Stowarzyszenie
Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna
Pl. 1000-lecia PP 1a,
14-100 Ostróda

 

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i ewentualne wpłaty.

 

Henryk Orfinger


Prezes Stowarzyszenia ZLOT
e-max.it: your social media marketing partner

Погода в регионе

реклама

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player

Развлечения

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information