Jesteś tutaj:   StartZLOTDziałalność ZLOTKraina Kanału Elbląskiego w 44 edycji berlińskich targów turystycznych
Przedstawiciele regionu Mazur Zachodnich uczestniczyli w stoisku promocyjnym na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB Berlin 2010 (10-14 marca 2010r.), będącego częścią ekspozycji Obszaru Kanału Elbląskiego i regionu Warmia i Mazury.

Targi odbyły się już po raz 44. Berlińskie targi ITB zostały zainaugurowane przez ministra gospodarki Niemiec Karla Theodora zu Guttenberga. Na ceremonii otwarcia targów, swoją ofertę zaprezentowała Turcja, będąca głównym partnerem tegorocznych targów.

Region Mazur Zachodnich reprezentowany był przez pracowników Powiatu Ostródzkiego i Iławskiego oraz Stowarzyszenia ZLOT. Stoisko promocyjne zostało zrealizowane w ramach projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego"

Dużą atrakcją stoiska regionalnego, podobnie jak i w Wilnie, była makieta pochylni Oleśnica na Kanale Elbląskim. Makieta była jedynym tego typu narzędziem promocyjnym na całych targach, stąd bardzo duże zainteresowanie tą unikalną atrakcją naszego obszaru, okazywane przez gości targowych, innych wystawców z kraju i zagranicy, a szczególnie przez media. Model obrazujący mechanikę działania pochylni przyciągał jednocześnie uwagę i zainteresowanie ofertą turystyczną naszego subregionu zwanego Krainą Kanału Elbląskiego oraz całego regionu Warmii i Mazur. Dzięki oryginalnej prezentacji, na tegorocznych targach rozdano znacznie więcej materiałów promocyjnych (folderów, informatorów, przewodników, map, ulotek i gadżetów) niż w roku ubiegłym. Niekonwencjonalny sposób ekspozycji naszego obszaru zapowiadały również berlińskie media zachęcając mieszkańców niemieckiej stolicy do odwiedzenia polskiego pawilonu. Zadbał o to Polski Ośrodek Informacji Turystycznej w Berlinie, którego dyrektor nazwał naszą makietę „ozdobą" polskiego stoiska narodowego, odwiedzając naszą ekspozycję wraz z przedstawicielami Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

W 26 halach Messe Berlin, tegoroczne targi zgromadziły 11127 wystawców z 187 krajów. Około 35 procent wystawców i prawie 30 procent odwiedzających to goście spoza Niemiec. Ekspozycję targową zwiedziło prawie 180 tys. osób, a ok. 100 tys. spośród nich to specjaliści branży turystycznej. Na imprezie akredytowało się ponad 7 tys. dziennikarzy, którzy relacjonowali przebieg targów dla czytelników i widzów z 89 krajów.

Polska będzie krajem partnerskim targów ITB w roku 2011.

11 marca w czasie konferencji Rafał Szmytke - Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej podpisał umowę z Raimundem Hosch Dyrektorem Generalnym Messe Berlin oraz Dr. Christianem Göke Dyrektorem ds. operacyjnych, na mocy, której Polska będzie w 2011 roku Krajem Partnerskim tych najważniejszych targów turystycznych świata.
Z tytułem "Kraju Partnerskiego" wiąże się wiele korzyści w obszarze działań marketingowych i reklamowych. Informacja o Polsce będzie we wszystkich materiałach promocyjnych targów. W ramach umowy zostanie bezkosztowo udostępniona dodatkowo powierzchnia reklamowa i ekspozycyjna a we wszystkich działaniach promocyjnych organizatorów targów będzie obecna Polska. Ponadto Polsce przypadnie organizacja, a tym samym prezentacja na bardzo dużą skalę i przed wielotysięczną publicznością, ceremonia otwarcia, która co roku jest bardzo ważnym wydarzeniem dla całej branży turystycznej.

e-max.it: your social media marketing partner

Pogoda w regionie

Reklama

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information