Jesteś tutaj:   StartZLOTDziałalność ZLOTTargi Turystyczne VIVATUR w Wilnie - 28 lutego - 2 marca 2008r.
W terminie 28 lutego - 02 marca br na terenie nowoczesnego centrum targowego LITEXPO w Wilnie odbyła się XIV edycja Targów Turystycznych "Vivatur" w których uczestniczyła delegacja z Powiatu Ostródzkiego oraz ZLOTu. Powiat Ostródzki prezentował się na wspólnym stoisku z Powiatem Wileńskim. Oprócz nowego folderu powiatu – wydanego w wersji polskiej oraz angielsko – niemiecko – rosyjskiej, bardzo dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyła się rosyjska wersja folderu wydawanego przez ZLOT „Mazury Zachodnie”. Swoje materiały zaprezentowały także Miłomłyn i Morąg.

 

Stoisko cieszyło się niezwykłym zainteresowaniem odwiedzających, zarówno Polaków z Wileńszczyzny jak również touropertorów i firm związanych z turystyką.

Dużym zainteresowaniem spotykała się Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem, a w szczególności w kontekście Jubileuszu 600-lecia bitwy, przygotowywanej na rok 2010, jak również rejsy  statkami po Kanale Ostródzko-Elbląskim. Targi VIVATTUR są jednymi z największych targów w tej części Europy; cieszą się dużym zainteresowaniem firm turystycznych i turystów ze Skandynawii, Litwy, Łotwy Estonii, Rosji.

Targi turystyczne w Wilnie z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę podmiotów branży turystycznej i zwiedzających. W ubiegłym roku tych ostatnich było ponad 22 000. Uważamy, iż w związku z otwarciem strefy Shengen ruch turystyczny z tym krajem powinien znacznie wzrosnąć.


Podczas targów przeprowadzono kilkanaście rozmów z touropertorami litewskimi. Swoje zainteresowanie w organizacji turystyki przyjazdowej do Polski wykazały m.in biura:
- AMBERTURAS - www.amberturas.lt
- TITANO VARTAI - www.titanovartai.lt
- SEKME - www.sekme.eu
- MENADRA - www.meandra.lt
- KIVEDA - www.kiveda.lt


Przygotował: Jan Żebrowski (Zachodniomazurskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek)

e-max.it: your social media marketing partner

Pogoda w regionie

Reklama

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information