Jesteś tutaj:   StartZLOTDziałalność ZLOTPrzekazanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego
Uprzejmie informujemy, iż decyzją Sądu Rejonowego w Olsztynie z dnia 12 kwietnia 2007r. Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna została wpisana do rejestru organizacji pożytku publicznego (nr KRS 0000243288, Sąd Rejonowy w Olsztynie, VIII Wydział Gospodarczy KRS)

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, iż decyzją Sądu Rejonowego w Olsztynie z dnia 12 kwietnia 2007r. Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna została wpisana do rejestru organizacji pożytku publicznego (nr KRS 0000243288, Sąd Rejonowy w Olsztynie, VIII Wydział Gospodarczy KRS)

Celem ZLOT, jako stowarzyszenia będącego jednocześnie organizacją pożytku publicznego, jest w uproszczonym ujęciu, wspomaganie rozwoju gospodarczego regionu Mazur Zachodnich poprzez szeroko rozumiane działania promocyjne.

Dla realizacji każdego rozwoju,a później jego promocji potrzebne jest spełnienie dwóch warunków, pierwszy to właściwi, zaangażowani ludzie oraz drugi, prozaiczny to pieniądze. Ludzie są i angażują się coraz bardziej w przedsięwzięcia mające na celu rozwój i promowanie Mazur Zachodnich, pieniądze też są, ale jest ich ciągle mało. Środki finansowe pozyskujemy ze składek członków oraz działalności gospodarczej (Centrum Informacji Turystycznej, wydawnictwa). Teraz doszła jeszcze jedna możliwość, wpłata 1% podatku, odprowadzanego dotychczas do Urzędu Skarbowego (PIT), którą można przekazać na organizację pożytku publicznego, jaką jest ZLOT. Warto przy tym pamiętać, iż jeżeli podatnik nie skorzysta z tej możliwości to cały podatek trafi do budżetu państwa i wówczas państwo zdecyduje na co wydać te pieniądze.

Wierzę, iż dotychczasowa i przyszłościowa działalność stowarzyszenia, spotka się z Państwa poparciem poprzez dokonanie wpłat na konto ZLOT'u.Poniżej kilka zasad dotyczących przekazywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych dla organizacji pożytku publicznego.

Kto może przekazać 1% podatku organizacjom?

 • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych,

 • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,

 • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

Jak przekazać 1% podatku organizacji pożytku publicznego?

KROK 1: WYBIERZ ORGANIZACJĘ

   

Wybierz organizację pożytku publicznego, której chcesz przekazać 1% swojego podatku.

Listę zarejestrowanych organizacji pożytku publicznego można znaleźć w:

 • ogólnopolskiej bazie sprawozdań finansowych organizacji pożytku publicznego http://bopp.pozytek.gov.pl/

  lub

 • wyszukiwarce podmiotów organizacji pożytku publicznego, prowadzonej przez Ministerstwo Sprawiedliwości - Krajowy Rejestr Sądowy http://opp.ms.gov.pl/


KROK 2: SPRAWDŹ DANE ORGANIZACJI

Sprawdź dane organizacji konieczne do dokonania wpłaty:

 • dokładna nazwa

 • adres

 • numer konta bankowego

Wszystkie informacje można uzyskać również od samych organizacji np. znaleźć na ich stronach internetowych.KROK 3: WYPEŁNIJ PIT I OBLICZ 1% PODATKU

Wypełnij odpowiedni formularz PIT (PIT-36, PIT-37, PIT-28) i ustal wysokość należnego podatku. Oblicz ile wynosi 1% należnego podatku i wpisz tę kwotę w odpowiednią rubrykę formularza PIT. Następnie podaj nawę organizacji pożytku publicznego i nr KRS.


KROK 4: REZULTAT

W przypadku nadpłaty organ podatkowy (naczelnik urzędu skarbowego) dokona zwrotu kwoty stanowiącej 1% podatku. W pozostałych przypadkach podatek podlegający wpłacie do urzędu skarbowego zostanie pomniejszony o wpłatę na rzecz organizacji pożytku publicznego do wysokości 1% podatku należnego.Uwaga: w przypadku wątpliwości, z pytaniami należy zwrócić się do urzędu skarbowego

Źródło informacji: http://www.pozytek.gov.pl

Zapraszamy do dokonywania wpłat na konto stowarzyszenia:

Bank PKO BP S.A. o/Ostróda

81 1020 3613 0000 6102 0042 6049

Stowarzyszenie

Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna

Pl. 1000-lecia PP 1a,14-100 Ostróda

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i ewentualne wpłaty.

Henryk Orfinger

Prezes Stowarzyszenia ZLOT

e-max.it: your social media marketing partner

Pogoda w regionie

Reklama

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player

Galeria Regionu

 • Iława
 • Ostróda
 • Kanał Elbląski
 • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
 • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information