Jesteś tutaj:   StartZLOTDziałalność ZLOTKaliningradzkie biura szukają ofert na Mazurach
We wrześniowym wydaniu Wiadomości Turystycznych (16-30 września 2007/144) ukazał się artykuł związany z tegoroczną wizytą rosyjskich touroperatorów na Mazurach Zachodnich. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z treścią.
Touroperatorzy z Kaliningradu są zainteresowani organizowaniem wyjazdów turystycznych na Mazury Zachodnie. Takie wnioski przynosi lipcowa wizyta przedstawicieli branży z tego miasta.

Dwudniowa wizyta siedmiu przedstawicieli firm Anjuta Travel Agency, Kanikuly Travel Agency i Medexpert z Kaliningradu była odpowiedzią na pobyt w Rosji przedstawicieli polskiej branży w ramach misji gospodarczej, gdzie zaprezentowali mazurską ofertę. Rosjanie przybyli na zaproszenie starosty ostródzkiego oraz dwóch organizacji turystycznych z Mazur Zachodnich: Zachodniomazurskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (ZLOT) z Ostródy i Lokalnej Organizacji Turystycznej Pojezierza Iławskiego i Dorzecza Drwęcy (LOT – PIiDD) z Iławy.

Rewizyta nastawiona była na zapoznanie rosyjskich touroperatorów z bazą noclegową na Zachodnich Mazurach. Odwiedzili obiekty hotelowe, ze szczególnym uwzględnieniem tych z ofertą SPA i odnowy biologicznej.

- Touroperatorzy jeszcze w Rosji podczas naszych prezentacji wykazywali zainteresowanie ofertą Mazur – turystyką wodną i możliwościami rekreacji aktywnej. Atutem jest dla nich lokalizacja regonu blisko granicy. Szczególnie zależało im na ofercie pozwalającej na rekreację, zwłaszcza z włączeniem zabiegów. Rosjanie mają coraz bardziej widoczną potrzebę dbania o kondycję, zdrowie i urodę – mówi Justyna Szostek, dyrektor biura ZLOT.

Rosjanie sami naciskali na indywidualny kontakt z przedstawicielami i właścicielami hoteli. Czy doszło do konkretnych porozumień?

- Trudno mi mówić o wymiernych efektach. Grupa chciała poznać obiekty, a my im to umożliwiliśmy. Taka jest rola organizacji turystycznych – zainicjować kontakty i zachęcić do współpracy. Reszta w rękach przedsiębiorców – komentuje Justyna Szostek.

- Rosjanie byli pod wrażeniem naszej oferty. Miłą niespodzianką były foldery w języku rosyjskim. Zależy im na ofercie uwzględniającej zaplecze spa, dlatego niewykluczone, że dojdzie do współpracy. Po lipcowej wizycie przedstawiciele branży przybyli do naszego hotelu raz jeszcze i nie kryli zainteresowania – mówi Beata Rzetelska, specjalista ds. marketingu Hotelu Anders SPA w Starych Jabłonkach.
e-max.it: your social media marketing partner

Pogoda w regionie

Reklama

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information