Jesteś tutaj:   StartZLOTDziałalność ZLOTSzlak Świętego Jakuba

altZ inicjatywy Stowarzyszenia ZLOT został oznakowany szlak pielgrzymkowy Świętego Jakuba. Od kilku lat do Centrum Informacji Turystycznej*** w Ostródzie trafiało wielu pielgrzymów z zagranicy podróżujących do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Nowy przebieg szlaku wykorzystywany jest także przez turystów z Iławy chcących bezpiecznie odwiedzić Ostródę rowerem.


Szlak Św. Jakuba jest szlakiem międzynarodowym, biegnie z Litwy przez Suwałki, Kętrzyn, Olsztyn i Gietrzwałd, Ostródę i Iławę. Dalej szlak od Torunia biegnie na południowy – zachód Polski, przez inne państwa i ostatecznie kończy się w Hiszpanii w miejscowości Santiago de Compostela.
Ze względów bezpieczeństwa turystów i pielgrzymów podążających tym szlakiem, podjęto decyzję o zmianie jego przebiegu i ominięcie części biegnącej drogą krajową nr 16.
Obecnie szlak prowadzi lokalnymi drogami oraz ścieżkami leśnymi, które podkreślają walory Mazur Zachodnich.


Przebieg szlaku po zmianie jest następujący: Parwółki – Stare Jabłonki – kolonia Idzbark – Lubajny – Ostróda – Glimy – Liwa – do szlaku żółtego przed Samborowem – Wiewiórka – Frednowy – Tynwałd – Jażdżówki – Szałkowo – Iława.


Zachęcamy Państwa do przejścia chociażby krótkiego odcinka szlaku Św. Jakuba. Jednocześnie prosimy o informowanie nas o wszelkich utrudnieniach na szlaku.

http://www.szlaki.mazury.pl/Olsztyn-upstych-Gietrzwald-Parwolki-Stare-Jablo.../szlak-70

alt
alt

e-max.it: your social media marketing partner

Pogoda w regionie

Reklama

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information