Jesteś tutaj:   StartAktualnościRelacja z I Maratonu Mazur Zachodnich

altW sobotę 23 września 2017 r. odbył się I Maraton Mazur Zachodnich zorganizowany przez Zachodniomazurską Lokalną Organizację Turystyczną, który swój start miał w Amfiteatrze w Ostródzie,a metę w Agroturystyce "Zielony Zakątek" w Iławie. W wydarzeniu uczestniczyło 31 uczestników w tym Burmistrz Miasta Ostróda - Czesław Najmowicz.



Ideą maratonu była integracja środowiska biegaczy, promocja regionu Mazur Zachodnich oraz spędzenie weekendu na sportowo.

Cała trasa maratonu wiodła najpiękniejszymi ścieżkami leśnymi, częściowo drogą utwardzoną oraz nadbrzeżem Jeziora Drwęckiego w Ostródzie i wokół Małego Jezioraka w Iławie.
Na trasie znajdowały się cztery punkty nawadniania, a dodatkowo do pomocy uczestników byli rowerzyści z wodą.
Wszyscy dotarli do mety przed upływem pięciu godzin, gdzie czekały na każdego medale pamiątkowe i posiłek regeneracyjny.

Jako pierwszy dobiegł Rafał Kot - ultramaratończyk ze Szczytna z czasem 185 minut, zaraz za nim w odstępie kilkudziesięciu minut wbiegł Przemysław Kotlenga z Iławy z czasem 193 minut, a trzecie miejsce zajął Rafał Korwiel z Ostródy również z czasem 193 minut.

Wyniki można zobaczyć na stronie: https://superczas.pl/mazuryzachodnie/wyniki#main


alt

altaltaltaltaltaltaltalt

e-max.it: your social media marketing partner


.

Pogoda w regionie

Reklama

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information