Jesteś tutaj:   StartAktualnościSpotkanie z Tadeuszem Peterem - 15 września 2016 r.

altZapraszamy serdecznie na spotkanie z Panem Tadeuszem Peterem - autorem książki "Portrety Ostródzian - od XIV wieku do współczesności", które odbędzie się w Księgarni Lexica (ul.Zamkowa 2) o godzinie 1700.Książka Tadeusza Petera to vademecum, poświęcone przede wszystkim ludziom związanym z rozwojem oświaty. W publikacji znaleźli się tylko nieliczni z nich wyróżniający się na przestrzeni 700 lat. Sylwetki osób z oddalonych wieków są na ogół wcześniej zweryfikowane i dostępne w bibliotekach (na przykład Mrongowiusz, Gizewiusz). Pisanie natomiast życiorysów ludzi zasłużonych dla Ostródy po 1945 roku nie jest łatwe z powodu braku dokładnych źródeł, a pamiętnikarstwo bywa zawodne. Jednak gromadzenie wiedzy o wydarzeniach i ludziach z tamtych pionierskich lat (1945-1948) jest potrzebne i Tadeusz Peter uczynił to starannie i ze znawstwem rzeczy, wszak posiada dużo doświadczenie pisarskie o dziejach Ostródy.
Podczas spotkania można będzie porozmawiać z autorem przy kawie o kulisach powstawania książki oraz nabyć egzemplarz z autografem.

e-max.it: your social media marketing partner


.

Pogoda w regionie

Reklama

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information