Jesteś tutaj:   StartAtrakcje regionuMrągowo

Mrągowo jest dla wszystkich. Bo jeśli chcecie wrażeń i śmiechu, który zdrowiem jest zwany, dostarczy Wam tego mrągowska Mazurska Noc Kabaretowa. Po śmiechu czas na muzykę country – Mrągowo z niej właśnie słynie, a polscy kowboje do granic miasta przybywają w ostatni weekend lipca, aby bawić się na słynnym Pikniku Country. Na to niezwykłe połączenie muzycznych wrażeń w Mrągowie, czekają co roku melomani z całej Polski. Warto również zajrzeć do Miasteczka Westernowego Mrongoville. Jest ono odwzorowaniem typowego miasteczka z Dzikiego Zachodu z drugiej połowy XIX wieku.

 

Mrągowo upodobali sobie również zwolennicy Festiwalu Kultury Kresowej, który gości w miasteczku w sierpniu każdego roku.

W okolicach Mrągowa znajduje się Góra Czterech Wiatrów. To za jej sprawą na Mazury zawitały stoki górskie - rajem dla narciarzy będące. Nocleg w pięknym mazurskim miasteczku znajdzie każdy zapalony narciarz. Po męczącym dniu na stoku, restauracje i bary w Mrągowie serwują pyszne regionalne potrawy.

Przez niemalże cały powiat mrągowski płynie magiczna rzeka Krutynia, która przyciąga turystów z całego świata. Jej szlak rozpoczyna się w Sorkwitach, prowadzi przez wiele jezior, połączonych strugami i rzeką Krutynia, a kończy się ujściem do jeziora Bełdany.

Źródło zdjęć: archiwum IT Mrągowohttp://www.it.mragowo.pl
http://www.mrongoville.pl
http://www.krutynia.com.pl

e-max.it: your social media marketing partner


.

Pogoda w regionie

Reklama

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014
klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information