Jesteś tutaj:   StartAtrakcje regionu

altDawniej perła Prus Wschodnich, dziś letnia stolica Warmii i Mazur. Otoczona dziewięcioma jeziorami (!) Ostróda jest miastem dynamicznym. Latem odbywają się tu niezliczone imprezy i happeningi, m.in. cieszące się niezwykłą popularnością koncerty na molo nad Jeziorem Drwęckim.

Więcej…
 

Fot. arch. Żeglugi Ostródzko-ElbląskiejW 1844 roku holenderski inżynier Georg Jacob Steenke uroczyście zapoczątkował budowę kanału, który niebawem został okrzyknięty cudem techniki na skalę światową. Mierzący 147 km długości kanał otrzymał swoją polską nazwę od jego najdłuższego odcinka między Ostródą i Elblągiem (82 km).

Więcej…
 

Duża wieś letniskowa z bogatą bazą noclegową położona nad jeziorem Szeląg Mały.

alt

Więcej…
 

Perłą rejonu wsi Grunwald są niewątpliwie słynne Pola Grunwaldzkie. To tutaj 15 lipca 1410 roku odbyła się jedna z największych średniowiecznych bitew. Walkę toczyło ok. 50 tys. rycerzy. Co roku tysiące widzów oraz setki członków bractw rycerskich przemierzają wiele kilometrów, by uczestniczyć w gigantycznym widowisku kostiumowo-batalistycznym, upamiętniającym zwycięstwo wojsk Władysława Jagiełły nad armią krzyżacką.

Więcej…
 

altTo bardzo urokliwe, prężnie rozwijające się miasteczko przy trasie E-7. Odnawiane są kamieniczki i domy, a zamek krzyżacki przy rynku jest dzisiaj zapewne piękniejszy niż za czasów swej świetności, kiedy to gościł wielkiego mistrza zakonu krzyżackiego Winricha von Kniprode. Z okresu średniowiecza zachowały się także duże fragmenty obwarowań miejskich.

Więcej…
 

altGotycki zamek krzyżacki wybudowano na początku XVI wieku, na wysepce otoczonej wodami jeziora Drwęckiego i rzeki Drwęcy, w miejscu dawnej fortecy. Pierwotną drewnianą twierdzę przebudowano na murowaną.

Więcej…
 
Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku należy (poza Skandynawią) do najstarszych w Europie placówek muzealnych na wolnym powietrzu.
Obecnie Muzeum dysponuje terenem o obszarze blisko 60 ha, zbliżonym fizjograficznie do warmińsko - mazurskiego środowiska naturalnego.
Więcej…
 

Koniecznie trzeba zobaczyć kościół p.w. Św Bartłomieja z gotycką dzwonnicą z XIV wieku, a także gotycką obronną wieżę dzwonniczą XIV-wiecznej świątyni (dziś znajdującą się przy kościele wybudowanym w latach 1898-1901).
Warto zaplanować również wizytę w: dzwonnicy w Boguszewie, hotelu "Zamek Karnity" oraz XIX-wiecznym dworku.

Więcej…
 

Odwiedzając Mazury Zachodnie, nie sposób pominąć Iławy, drugiego co do wielkości miasta w tym rejonie. Dzięki swojemu wspaniałemu położeniu nad Jeziorakiem - najdłuższym i szóstym pod względem powierzchni jeziorem Polski - Iława zyskała miano stolicy wodniaków.

Więcej…
 

Informacje, o których powinieneś wiedzieć:
- Najdłuższe jezioro w kraju - 27,5 km.
- Szóste co do wielkości jezioro w kraju - pow. 3 219,4 ha.
- Najgłębsze miejsce - 12 m.
- Średnia głębokość - 4,3 m. 

Więcej…
 
Frombork to niewielkie miasteczko nad Zalewem Wiślanym. Miejsce malownicze i dzięki licznym pamiątkom przeszłości pełne tajemniczego uroku. Od końca XIII stulecia siedziba katedry i kapituły warmińskiej. Miasto, lokowane na prawie lubeckim, skąd pochodzili pierwsi osadnicy; prawa miejskie posiada od 8 lipca 1310 roku.
Więcej…
 
Mazury Golf & Country Club to luksusowy ośrodek golfowy, który powstał w celu stworzenia swoim gościom najlepszych warunków do nauki i gry w golfa oraz wypoczynku, poprzez:
Więcej…
 

altOlsztyn jest stolicą jednego z największych turystycznych regionów Polski – Warmii i Mazur. Tym samym pełni rolę ważnego ośrodka turystycznego w regionie. Miasto posiada wiele atrakcji, którymi przyciąga turystów, zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

Więcej…
 

Gotycki zamek w Malborku wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457 jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i przykładem średniowiecznej architektury obronnej. W latach 1309-1457 był siedzibą mistrzów Zakonu Krzyżackiego i stolicą Państwa Krzyżackiego.

 

Więcej…
 

Jest to obszar wyjątkowy zarówno w skali całego kraju, jak i Europy - niezwykle bogaty pod względem przyrodniczym, pełen historycznych zabytków oraz uwielbiany przez miłośników sportów wodnych, wędkarstwa i letników. Wielkie Jeziora Mazurskie słyną z niezliczonych siedlisk rzadkich ptaków.

 

Więcej…
 

Okolice miasta zwanego „Bramą na Warmię i Mazury”, to mało spotykany w skali europejskiej pagórkowaty krajobraz, pokryty licznymi jeziorami oraz lasami obfitującymi w jagody, grzyby i dziką zwierzynę. W pobliżu Nidzicy znajduje się rezerwat krajobrazowo-geomorfologiczny z malowniczymi źródłami rzeki Łyny, wiekowymi drzewami, kilkusetmetrowymi urwiskami i wieloma głazami. Osobliwością jest „Kamień Tatarski” – jeden z największych głazów narzutowych na Mazurach pozostawionych przez ustępujący lodowiec.

 

Więcej…
 

Mrągowo jest dla wszystkich. Bo jeśli chcecie wrażeń i śmiechu, który zdrowiem jest zwany, dostarczy Wam tego mrągowska Mazurska Noc Kabaretowa. Po śmiechu czas na muzykę country – Mrągowo z niej właśnie słynie, a polscy kowboje do granic miasta przybywają w ostatni weekend lipca, aby bawić się na słynnym Pikniku Country. Na to niezwykłe połączenie muzycznych wrażeń w Mrągowie, czekają co roku melomani z całej Polski. Warto również zajrzeć do Miasteczka Westernowego Mrongoville. Jest ono odwzorowaniem typowego miasteczka z Dzikiego Zachodu z drugiej połowy XIX wieku.

Więcej…
 

alt

Gietrzwałd stał się sławny dzięki Objawieniom Matki Bożej. Przejął pielgrzymów po zamkniętym w 1875 roku klasztorze w Łąkach Bratiańskich koło Nowego Miasta nad Drwęca, gdzie znajdowała się łaskami słynąca, koronowana w 1752 roku figura Matki Bożej.

Więcej…
 
Sławne sanktuarium maryjne już od średniowiecza przyciąga pielgrzymów nie tylko z Prus i Warmii, ale nawet z dalekich stron Polski.
Więcej…
 
Okolice Iławy stanowią cenny fragment Zielonych Płuc Polski. Występujące tu licznie unikatowe gatunki roślin i zwierząt, a także ciekawe ukształtowanie terenu czynią z tego miejsca jeden z najpiękniejszych zakątków naszego kraju.
Więcej…
 
W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hiltera. Zamaskowane miasteczko w lesie - 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe.

Więcej…
 

altGóry na Mazurach? Ależ tak! Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich turyści nazywają mazurskimi Bieszczadami. Góra Dylewska - najwyższy punkt parku, 312 m n.p.m. - wznosi się w Wysokiej Wsi. Na jej szczycie znajduje się wieża widokowa i początek ścieżki edukacyjnej, prowadzącej do Rezerwatu Jeziora Francuskiego.

Więcej…
 

Pogoda w regionie

Reklama

Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player

Galeria Regionu

  • Iława
  • Ostróda
  • Kanał Elbląski
  • Regaty na jez. Drwęckim w Ostródzie
  • Mazury Zachodnie
Mapa Ostródy
najlepsze-centrum-it-2014

Newsletter

klaster turystyczny mazury zachodnie

Ta strona używa plików cookies (ciasteczek) w celach statystycznych. Dowiedz się więcej o ich używaniu i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce - zobacz.

Zamknij,

EU Cookie Directive Module Information